náměstí Komenského - Prodej bytového domu v Kostelci nad Labem

800.00 m2
náměstí Komenského, Kostelec nad Labem
11 950 000 CZK

Realitní kancelář HERRYS Vám exkluzivně nabízí k prodeji bytový dům v Kostelci nad Labem a to včetně krásného pozemku, který je možné využít k rozšíření domu. Součástí domu je dále i krásná zahrada. Vše se nachází v samotném středu náměstí města Kostelec nad Labem.

Kostelec nad Labem je vzdálen cca 25 km od Prahy, s výbornou dopravní dostupností k metru v Praze, kde jezdí přímé autobusové spojení a v Praze jste do 20minut.. Dům se nachází cca 30 metrů od konečné autobusu, který jede přímý spoj Praha- Holešovice- Praha -Letňany. Autobusové spojení 377, 471,472,476.  V této oblasti není moc velký výběr pro bytovou politiku, není zde tolik volných bytů do případného pronájmu či nájmu (je zde vysoká poptávka po bytech) a proto je dům ideálním podnikatelským DVLPerským záměrem s vysokou přidanou hodnotou.

Kostelec nad Labem je krásné historické město, neboť o tomto městě jsou první zmínky v kronice jako o městě z roku 1276 a to za Přemysla Otakara II., kdy byl Kostelec nad Labem v majetku koruny České.

 

Jedná se o stavbu z roku 1903, což je uvedeno na čelní zdi domu, kde se nachází i několik bust, které jsou umístěny na budově ve výšce cca 6 metrů nad zemí. Na domě je pamětní deska, která uvádí, že se jedná o dům lékárníka, kde byla současně dříve i sama lékárna. Do současné doby je zachována pamětní kniha lékárny.

Vchod do budovy je z hlavní třídy, tj. ulice Nám. Komenského, kde se po vstupu projde chodbou do dvora, který je do tvaru čtverce. Objekt je řešen stavbami do čtverce, které jsou průchozí. Jedná se o dvoupatrovou budovu se sedlovou střechou, kde je případně možné z půdy učinit bytové jednotky či další prostor.  Vchod na střechu je z prvního patra hlavní budovy. Tato část budovy je podsklepena. Na pravé straně protější budovy jsou umístěny schody, které vedou do prvního patra protější budovy. První patro je zřízeno jako bytové jednotky, které byly doposud obývány. Jedná se o pět pokojů, WC, koupelna, prostory jako spíž či sklípek. I z těchto prostorů je vchod na půdu číslo 2, tedy půdní prostory vedlejší budovy, které se opět dají po rekonstrukci využít jako případné další bytové jednotky.

V protějších budovách je zřízen kotel na tuhá paliva, který ohříval vodu pro topení v celém objektu. Místnosti jsou vybaveny radiátory pro vytápění. Vedle kotelny je několik       

místností jako například dílna, sklep, sklad uhlí či paliva, a pár malých nebytových prostorů pravděpodobně využito pro sklad či skladování potravin.

V hlavní budově je přízemí řešeno jako malá restaurace, která byla do poslední chvíle využívána společně jako cukrárna. V zázemí je malá kuchyňka, skladové prostory a prostory další, který byly pravděpodobně nájemníky nevyužité. V prvním patře budovy se nachází další dvě bytové jednotky o velikosti cca 5+1, včetně WC a koupelny. Celý objekt je tedy v prvním patře brán jako 3 bytové jednotky s WC a koupelnou.

 

Když se projde dvorkem druhou částí nemovitosti, vstoupíte vchodem do zahrady, která se nachází na parcele číslo 193 o výměře 302 m2 označena jako zemědělský půdní fond. Skládá se ze dvou částí. V první části jsou umístěny okrasné dřeviny a pár ovocných stromů (meruňka, švestka atd.) je zde zřízen umělý rybníček, přístřešek. Pravděpodobně se využívalo jako oddychová část nemovitosti. Na samém konci zahrady se nachází další vstup do zahrady, kde je umístěn přístřešek, (pravděpodobně kůlna), a další oddychová část nemovitosti. Zahrada tím, že je vsunuta jakoby od náměstí ven je velmi poklidná, a působí klidným a příjemným dojmem.

 

 

Do nemovitosti je zavedena přípojka vody, plynu, elektrické energie a kanalizace. Dále do nemovitosti je zavedena přípojka 380V. Objekt má i vlastní vydatnou 10m hlubokou studnu i splaškovou jímku, ze které je formou přečerpávání  pravidelně odváděn odpad.

 

 

 

náměstí Komenského, Kostelec nad LabemMapa
800,00 m2
Domy a vily
11 950 000 CZK
Kraj:
Středočeský kraj
Okres:
Mělník
Obec:
Kostelec nad Labem
Ulice:
náměstí Komenského
Kategorie:
Domy a vily
Stav objektu:
kompletní rekonstrukce
Podlahová plocha:
800,00 m2
Plocha pozemku:
1 148,00 m2
PENB:
Nemá
Balkón:
ne
Lodžie:
ne
Terasa:
ne
Druh parkování:
neuvedená
ID inzerátu:
100
Zaujala Vás tato nabídka? Dohodněte si prohlídku.Vyplňte prosím následující formulář a my Vás budeme obratem kontaktovat.

„Realitní kancelář HERRYS mohu jen doporučit. Chtěla bych velmi poděkovat konkrétně panu makléři. Za jeho ochotu, profesionální přístup, trpělivost a zejména odborné rady. Náš případ nebyl zrovna jednoduchý, ale díky panu makléři jsme vše dotáhli do úspěšného konce. Ještě jednou děkujeme! “

Ivana Hagarová

Více referencí