Pod sirénou - Zbraslav - Ojedinělá příležitost – výjimečný dům se zahradou Praha -Zbraslav exkluzivně k prodeji

230.00 m2
Pod sirénou - Zbraslav, Praha 5
11 800 000 CZK

Realitní kancelář HERRYS nabízí exkluzivně na prodej dům s krásnou zahradou na Zbraslavi
Investiční příležitost, bydlení, domov, development.

DŮM

Dům, který je dnes nabídnut k prodeji, je prodchnut jmény jeho tvůrců. Byl navržen v roce 1937 významným zbraslavským architektem Hynkem Svobodou, známým řadou skvělých projektů. Jeho asi nejznámějším dílem je nově zrekonstruovaná vila, označovaná jako poklad funkcionalistické architektury 30.let. Můžete ji najít poblíž námi nabízeného domu.

Dům se nachází v horní části rozsáhlé terasovité zahrady s dominující fontánou uprostřed z dílny žáka profesora Jana Štursy, sochaře, řezbáře a grafika Josefa Františka Žáka, autora řady zbraslavských kulturních památek, známého také perfekcionistickým zpracováním povrchu dřeva. Zahrada sama má své nezaměnitelné kouzlo a neopakovatelnou atmosféru se spoustou tajemných zákoutí o ploše 707 m2, orientované na sever.  Zahrada poskytuje soukromí a klid. Bezesporu patřila mezi skvosty předválečné zahradní architektury o čemž svědčí fotografie z té doby. Její kompozice spolu s úžasným kamenným oplocením, harmonizujícím dokonale se základy samotného domu, zídkami teras, schody a cestou tvoří dokonalý soulad. Použitý kvalitní zbraslavský kámen přitom nenese žádné stopy času.  Ne náhodou je jednou ze zahrad vybraných do připravované nové publikace o nejzajímavějších zahradách 30.let minulého století.

Nemovitost je situována na samém konci klidné ulice Pod sirénou, navazující na lesopark Belveder, ve velmi klidné rezidenční zástavbě, poskytující zajímavé výhledy. Přitom za pouhých 20 min. jízdy autem se dostanete do centra Prahy a nebo na letiště. Současně jste v bezprostředním dosahu několika golfových hřišť a Slapské přehrady. Z domu samotného je možno vejít přímo do upraveného lesoparku Belveder s krásným výhledem na kopec Závist na protějším břehu Vltavy. 

Zastavěná plocha 107 m2, obytná plocha 230 m2, zahrada 707 m2

Orientace: zahrada sever – vchod do domu jih

VÝHODY
krásná zahrada s fontánou uprostřed - autor sochy F. Žák 1937
výborná dopravní dostupnost do centra
klidná rezidenční zástavba na Zbraslavi
vedle nově zrekonstruovaného parku Belveder
nádherný výhled

DISPOZICE
Dům se skládá z prvního patra, kterému dominuje velký obývací pokoj s jídelnou s proskleným vstupem na terasu, malá kuchyňka, toaleta a v přístavku 2 pokoje a šatna. Vstup na terasu odkrývá krásný výhled na Zbraslav.  V přízemí je větší pokoj s točitými schody, kuchyň, koupelna a samostatné WC. V suterénu jsou technické místnosti a dílna. Přízemí a první patro byly původně samostatné obytné jednotky.

LOKALITA
Praha – Zbraslav
Městská část Prahy s přiléhavou charakteristikou výletního místa a vynikající polohou v blízkosti Prahy.  

CENA
13.900.000,- orientační cena k jednání

© Text a fotografie jsou autorským dílem a majetkem realitní kanceláře HERRYS, dobové fotografie majetkem vlastníka nemovitosti.

Pod sirénou - Zbraslav, Praha 5Mapa
230,00 m2
Domy a vily
11 800 000 CZK
Kraj:
Hlavní město Praha
Okres:
Praha
Obec:
Praha 5
Ulice:
Pod sirénou - Zbraslav
Kategorie:
Domy a vily
Stav objektu:
původní stav
Počet místností:
6
Podlahová plocha:
230,00 m2
Plocha pozemku:
707,00 m2
PENB:
neuvedená
Balkón:
ne
Lodžie:
ne
Terasa:
ano
Druh parkování:
veřejné parkování
ID inzerátu:
EP2
Zaujala Vás tato nabídka? Dohodněte si prohlídku.Vyplňte prosím následující formulář a my Vás budeme obratem kontaktovat.

„Velmi oceňuji profesionální a zároveň pro-zákaznický přístup paní makléřky. Vždy se mi snažila vyhovět a poradit v každém směru, a to i když už byl obchod uskutečněný.“

Roman Garaj

Více referencí