HERRYS magazín o realitách

Nejčtenější články
Příprava jako i účast na ČSOB Bratislava maratonu patří jednoznačně mezi jedny z našich nejlepších teambuildingových aktivit, které jsme absolvovali. Výjimečné tempo, strhující atmosféra během...
Bývalý profesionální hokejový obránce je už 4. rokem makléřem realitní kanceláře HERRYS. V našem rozhovoru se dozvíte, jak se dostal k této profesi, co ho naučila a jak se z obránce na ledě stane...
Celý život se mezi někým rozhodujeme nejen v oblasti služeb. Vybíráme si bankéře, lékaře, kadeřníky, či krejčí. Na Slovensku není v posledních letech cizí vybírat si svého realitního konzultanta....

Robert Pukalovič: Vždy je co zlepšovat i o čem snívat

Bývalý profesionální hokejový obránce je už 4. rokem makléřem realitní kanceláře HERRYS. V našem rozhovoru se dozvíte, jak se dostal k této profesi, co ho naučila a jak se z obránce na ledě stane obránce klientů při řešení otázky bydlení.

Autor: HERRYS | 28.03.2017

Hrával jsi roky hokej. Jak ses dostal k pozici makléře? Proč ses rozhodl právě pro ni?

I když se to nezdá, ale jako hokejista jsem měl život více klidný. Pravidelný režim, přesně vyhrazený volný čas na spánek, regeneraci – to všechno potřebujete, abyste podávali výkon jako hokejista. Skutečné volno, kdy můžete jít s rodinou na dovolenou, to jsou jen dva nebo tři týdny v roce. Na druhé straně život makléře je více pestrý. Práci makléře jsem poznal přes kamarádku a rozhodl jsem se to zkusit. Každý den potkávám nové lidi, není to sedavá práce – jsem stále v pohybu, cítím se více vytížený. Zároveň mám více volného času a hlavně se jako člověk cítím mnohem užitečnější. Pomáhám lidem k rozhodnutí, které dělají jen párkrát za život. Hokejku jsem však úplně neodložil, pravidelně hraji s kamarády.

V čem tě tato práce změnila?

Od malička jsem dělal všechno pro naplnění mého snu, a to být hokejistou. To mě naučilo být vytrvalý a jít si za svým cílem. Jako makléř jsem tuto vlastnost naplno využil a využívám každý den. Přiznávám, že když jsem začínal, anit jsem netušil jsem, jaký je rozdíl mezi cihlovým a panelovým bytem. Všechno bylo pro mě nové a díky vzpomínané vytrvalosti jsem se postupně naučil všechno, co k práci potřebuji.

Hokej je týmový sport. Práce makléře je přece jen vnímaná spíše jako práce jednotlivce – nechybí ti to?

Ale vůbec. V HERRYS-u jsme jeden tým. Pomáháme si navzájem, navzájem si radíme, jak řešit jednotlivé případy. Od prvního momentu, kdy recepční přijme klienta, přes marketingovou podporu, úpravu fotek, anebo rady naší právničky k jednotlivému případu, se samotný prodej postupně stává výsledkem týmové práce. A opravdu tak, jako umíme spolupracovat, umíme se i spolu zabavit :-) Nejvíce si vážím, že lidé v HERRYS-u mě podrželi i v mých nejtěžších chvílích, kdy jsem měl vážné zdravotní problémy a jsou mi oporou dodnes.
 

Prozradíš nám, jaký sen sis splnil díky práci makléře?

V první řadě musím říct, že já to celé vůbec neberu jako práci. Přistupuji ke klientům přátelsky, chodíme spolu na kávu, přemýšlím, jak jim pomoct. Paradoxně by si mnozí mysleli, že to bude díky hokeji, ale právě díky práci makléře jsem si koupil své první bydlení a též auto, po kterém jsem od dětství toužil. Pro mne je důležité vidět výsledek. Vidět, že za práci, kterou jsem odvedl jsou též výsledky. Zároveň je příjemné, že za tyto výsledky umím plnit sny sobě a svým blízkým. :-)
 

Práci makléře se věnuješ už delší dobu. Vzpomínáš si ještě na svého prvního klienta anebo případ, který sis zapamatoval?

Každý případ je jedinečný. Těžko se vybírá jen jeden. Základem je empatie a schopnost prodávat s nemovitostí i jeho vlastníka. Abych to vysvětlil – je potřebné vnímat klienta od prvního momentu, poslouchat ho, znát jeho požadavky a také představy o nemovitosti jako takové, např. o ceně a hodnotě. Nechtěl bych jmenovat nikoho konkrétního. Samozřejmě mám klienty, kterým prodávám i 10 nemovitostí ročně, stabilně nájmy, které se vracejí, jako jsou i klienti z okolí mých přátel.

Jako profesionální sportovec si toho hodně procestoval. Nechybí ti to?

Potkávám hodně lidí a mnozí mi říkají, že chci odejít ze Slovenska – cestovat, pracovat v zahraničí. Já jsem si odcestoval 8 let a ano, dalo mi to hodně po mnoho stránkách. Přiznám se, že 2-3 dovolené do roka mně osobně stačí. I díky tomu, že jsem hodně procestoval a vyzkoušel si život v různých městech, jako rodilý Bratislavák mám rád své místo a nechtěl bych žít jinde.
 

A prozradíš nám na závěr, jaké byznyz cíle máš do budoucnosti?

Určitě je důležité mít cíle. Musím zaklepat, postupně se mi je daří naplňovat. Mám i další mety, které chci naplnit. Možná mi zůstala pověrčivost z hokeje, ale přesné znění si nechám pro sebe. Vždy je co zlepšovat i o čem snívat.

„Pokud chcete koupit dům snů, nebo dokonce, když se snažíte prodat svůj vlastní dům, doporučuji makléře z HERRYS. Hledáte-li někoho upřímného, inteligentního a obchodně orientovaného, který si udělá svojí práci, budete s nimi chtít mluvit. Absolutní radost spolupracovat, rozhodně doporučím mým kontaktům, kteří budou zvažovat koupi nemovitosti v Bratislavě. Děkuji.“

Alexander Nevski

Více referencí