HERRYS magazín o realitách

Nejčtenější články
Příprava jako i účast na ČSOB Bratislava maratonu patří jednoznačně mezi jedny z našich nejlepších teambuildingových aktivit, které jsme absolvovali. Výjimečné tempo, strhující atmosféra během...
Bývalý profesionální hokejový obránce je už 4. rokem makléřem realitní kanceláře HERRYS. V našem rozhovoru se dozvíte, jak se dostal k této profesi, co ho naučila a jak se z obránce na ledě stane...
Celý život se mezi někým rozhodujeme nejen v oblasti služeb. Vybíráme si bankéře, lékaře, kadeřníky, či krejčí. Na Slovensku není v posledních letech cizí vybírat si svého realitního konzultanta....

Čerstvý vlastník apartmánu: Vybavit trvalý pobyt v nebytovém prostoru nebyl žádný problém

Monika je mladá ekonomka z Prahy. Nedávno se přestěhovala do svého nového bytu. Tedy, pokud máme být přesní, oficiálně o byt nejde. Koupila si totiž apartmán v projektu Nový Ružinov. V čem se liší od bytu, proč si ho vybrala a jak probíhalo přihlašování k trvalému pobytu se dočtete v rozhovoru.

Proč jste si vybrali apartmán, byl to záměr?

Ne, nebyl. Prostě jsme hledali novostavbu, která by byla blízko centra. Nový Ružinov jsme měli v hledáčku už od úplného začátku, ale rozhodnutí koupit přišlo, až když se začala prodávat jeho druhá fáze. Žádný jiný projekt se srovnatelnou dostupností do centra totiž neměl tak dobré ceny. Navíc architektura je vysloveně příjemná, byty jsou pěkné s rozumnými dispozicemi a s opravdu dobrým standardem. V ceně jsme měli už i kuchyňskou linku se spotřebiči, díky čemuž jsme se mohli nastěhovat prakticky hned po předání bytu.

Apartmán však znamená nebytový prostor, neměli jste z toho obavy?

Důležité pro nás bylo, že developer nic netajil. Měli jsme nejprve vážný zájem o jeden projekt v Petržalce, kde developer opakovaně říkal, že jde o byty, a nakonec to tak nebylo. To se nám nelíbilo. V Novém Ružinově byla komunikace absolutně otevřená. Navíc naše apartmánové domy jsou identické s bytovými domy postavenými v první etapě. Jediný důvod, proč jsou v našem domě apartmány a v sousedním, který je vzdálen jen 20 metrů, byty, je územní plán.

Mohli jste si v svém apartmánu přihlásit trvalý pobyt?

Toto byla úplně základní otázka, kterou jsme si při rozhodování kladli. Developer nás ujišťoval, že to nebude žádný problém, a měl pravdu. Samozřejmě, i tak jsme si nastudovali zákony a předpisy, radili se s odborníky, ale nezjistili jsme žádnou překážku, pro kterou by to nemělo jít.

Jak to tedy proběhlo?

Velmi jednoduše. Na místní úřad jsem přišla s výpisem z listu vlastnictví, ve kterém je vysloveně napsáno, že se jedná o apartmán. Úředník si jen ověřil platnost listu vlastnictví a následně nám bez dalších otázek zapsal trvalý pobyt. Zabralo to jen několik minut.

A co hypotéka, nebyl apartmán překážkou?

Hypotéka byla bez jakýchkoliv omezení za zcela stejných podmínek, jako by šlo o běžný byt. Vybavili jsme ji přímo vedle samotné koupi nemovitosti v realitní kanceláři HERRYS, která pro Nový Ružinov zajišťuje prodej. Toto nám opravdu velmi usnadnilo život. Hypotečním specialistovi, který se s námi setkal přímo v realitce jsme jen nechali údaje a on prověřil možnosti v jednotlivých partnerských bank, porovnal a vyhodnotil nabídky, dohodl termín podpisu smluv a zajistil, aby bylo vše připraveno. Nemuseli jsme předkládat znalecký posudek a jediná osobní návštěva banky byla až při podpisu úvěrové smlouvy.

Splnil tedy projekt vaše očekávání?

Určitě ano, lze je dokonce i překonal. Když poslouchám příběhy mých kamarádů a kolegů, kteří si koupili byty v jiných projektech, o problémech v komunikaci s developery nebo s provedením bytů, jsem velmi spokojená. Netvrdím, že žádné nedostatky nebyly, ale skutečně šlo jen o maličkosti typu chybějící šrouby na zábradlí či nevyladeného nastavení okna.

Těším se do budoucna, kdy se Nový Ružinov rozroste a bude tam více služeb. Zatím máme kavárna a cykloobchod, další provozy by měly přibýt už zanedlouho, kdy se dokončí třetí fáze projektu. Nejdříve jsem se trochu obávala chybějícího obchodu s potravinami, ale v praxi i tak nakupuji zásadně cestou z práce, takže to jako nedostatek vůbec nepociťuji. A kdyby bylo třeba, do pěti minut autem jsou dva velké supermarkety i Eurovea.

 

V blízkosti areálu je dálnice i Slovnaftská cesta. Jak vnímáte hlučnost?

Upřímně, při zavřených oknech neslyším žádný ruch. A protože všechna okna mají větrací lišty, otevírat je ani nemusím. Venku dopravu registruji pouze jako vzdálený šum, není to nic tragické. Předtím jsem bývala v centru, před domem nám jezdily autobusy, toto je výrazně lepší. A po dobudování rychlostní silnice R7 se ze Slovnaftské v úseku u Nového Ružinově vytratí drtivá většina dopravy, díky čemuž bude bydlení ještě klidnější.

Tím se zlepší i dostupnost do města. Jak to s ní vypadá dnes?

Za mě mohu říci, že dostupnost je výborná. Do práce v centru jezdím zásadně na kole, pohodlným tempem mi to trvá 20 minut, žádné zácpy (úsměv). Ale ani sousedé, kteří jezdí autem, se na zácpy nestěžují. Samozřejmě, ve špičce stráví v autě pár minut navíc, ale protože jsme na začátku Bajkalské, není to nic dramatického.

Doporučila byste Nový Ružinov i svém kamarádům?

Já to už dělám. V první řadě vyzdvihuji dostupnost - všude to mám blízko a všude jsem rychle. Potom architekturu celého areálu včetně parku a provedení stavby. No a v neposlední řadě chválím i přístup developera a realitní společnosti HERRYS, která zajišťovala celý proces prodeje. A nejsem sama, kdo dává dobré reference. Vím, že někteří lidé, kteří si koupili byt v první etapě a už rok tu bývají, si do dalších etap přitáhly své rodiče, příbuzné či známé. Myslím, že to je dobré znamení.

Aktuální stav projektu Nový Ružinov:

V nabídce je ještě jeden třípokojový apartmán, do kterého se jeho noví majitelé budou moci nastěhovat již příští rok, a dalších šest tří- a čtyřpokojových apartmánů s plánovaným termínem dokončení začátkem roku 2020. Prodej i financování koupě zajišťuje realitní kancelář HERRYS. Návštěvu vzorového bytu si můžete zajistit prostřednictvím online formuláře nebo telefonicky na čísle 0948 217 888.

„Velmi pěkně Vám děkuji za rychlé vybavení všech záležitostí, které byly nutné k pronájmu mého bytu. Rád bych vyzdvihl Vaše odborné znalosti a velmi vstřícný a korektní přístup k problematice a ke klientovi.“

Krkoš Miroslav

Více referencí